Мета роботи: вивчити основні вимоги до майбутнього космонавта, фізичні та психологічні параметри, морально-вольові якості і добровільність прийнятого ним рішення. Розглянути план професійної підготовки космонавта до польоту у космос та виконання ними дослідних та експериментальних завдань на прикладі першого космонавта незалежної України.
Об’єкт дослідження: Біографія Л. К. Каденюка. Програми підготовки космонавта до польоту в космос.
Методи дослідження: Зібрана інформація дає можливість ознайомитися з програмою підготовки космонавтів до польоту в космос, робота над вивченням біографії першого космонавта незалежної України.
Висновки: 19 листопада, історична подія для незалежної України, виповнюється 20 років від початку польоту в космос на борту американського космічного корабля «Колумбія» Леоніда Костянтиновича Каденюка. До своєї мрії Леонід Каденюк пройшов довгий та тернистий шлях підготовки, освоїв спеціальність льотчика-випробувача першого або другого класу. Крім цього, вивчив масу дисциплін: динаміку космічного польоту, принципи роботи бортових систем корабля, бортові системи орбітальних станцій, біологію, астрономію, астрофізику, кольорове фотографування, геологію, медицину.
Численні дослідні роботи з фізкультури, соціології, психології, спортивній медицині та досвід підготовки перших загонів дозволили створити модель космонавта, здатного за рівнем фізичної підготовленості успішно стартувати і виконати програму польоту.
13-14 лютого 2017 року в Житомирі відбувся ІІ етап конкурсу-захисту учнівських наукових робіт у відділенні "Фізика і Астрономія", на який було представлено 17 робіт у 3 секції. Наш учень 11 класу Тарасюк Юрій представив свою роботу . Загальна кількість балів 35,51 Третій із чотирьох учасників.
2017- 2018 навчальний рік
Петрук Світлана Володимирівна - вчитель математики
Відділення: Фізика і астрономія
Секція: Астрономія та астрофізика
Базова дисципліна: астрономія
Тема роботи: НЛО: очевидці та дослідження в Україні
Прізвище учня: Островська Діана
Педагогічний керівник :Петрук Світлана Володимирівна, вчитель астрономії Несолонської ЗОШ І-ІІІ ст..
Науковий керівник: Скрипнюк Юрій Олексійович, методист районного методичного центру
Мета роботи: вивчити як розвивається уфологія в незалежній Україні, як класифікують об’єкти залежно від відстані спостереження. Розглянути деякі факти та свідчення очевидців про невпізнані об’єкти на території України.
Предмет дослідження: факти контактів з НЛО за класифікацією Д.А. Хайнека та приклади невідомих атмосферних явищ на території України.
Методи дослідження: Інтернет джерела
Висновки: в перші роки незалежності громадський інтерес до феномену НЛО і ААЯ був у занепаді, але аж ніяк не був викорінений з суспільної свідомості. Поступово окремі групи ентузіастів об'єднувалися в товариства уфологів, налагоджувалися зв'язки всередині країни.
Перше зареєстроване повідомлення про НЛО, як правило, відносять до 1947 р., коли пілот К. Арнольд, пролітаючи над Каскадними горами (США) помітив групу дископодібних об'єктів, що промчали повз його літак.
За класифікацією Хайнека виокремлюють «ближні» й «дальні» контакти спостерігачів НЛО. «Дальні» контакти, в свою чергу, поділяються на «нічні вогні», «денні диски» й «радарно-візуальні спостереження», а «ближні» - на контакти І, II і III типу.
По Україні в нас найчастіше очевидці розповідають, що бачили невпізнані об’єкти в небі, коли сонце сідало. Часто літаючі кораблі неземного походження з’являються біля аеропортів та в полях. Іноді їх можна прийняти за літаки. Проте вони рухаються з великим прискоренням та дивною траєкторією.
На жаль, фахових установ, які б займалися дослідженням неопізнаних літаючих об’єктів, в Україні фактично не існує.
Скептично налаштовані астрономи продовжують стверджувати, що НЛО не існує. Точно нині можна сказати тільки одне: людству поки не вдалося ні підтвердити, ні спростувати теорію про існування інопланетян.
1 грудня 2017 р. на базі Житомирського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся інтелектуальний конкурс "Мирний космос".Учениця нашої школи Островська Діана (10 клас) взяла участь у конкурсі. У напрямку «Людина». «Земля». «Всесвіт» вона представила свою роботу на тему: «Уфологія - теорія і практика». За результатами конкурсу Островську Діану відзначено дипломом за незвичайний і альтернативний підхід до вивчення космосу.
Адміністрація школи виносить подяку Петрук Світлані Володимирівні, учителю математики, за підготовку учениці 10 класу Островської Діани. до конкурсу "Мирний космос".
Тези науково-дослідницької роботи
Відділення: фізика і астрономія
Секція: астрономія та астрофізика
Тема роботи: НЛО очевидці та дослідження в Україні
Автор: Островська Діана Анатоліївна, учениця 10 класу Несолонської ЗОШ І-ІІІ ст..
Педагогічний керівник: Петрук Світлана Володимирівна вчитель астрономії Несолонської ЗОШ І-ІІІ ст..
Науковий керівник: Скрипнюк Юрій Олексійович методист районного методичного центру
Мета роботи: вивчити як розвивається уфологія в незалежній Україні, як класифікують об’єкти залежно від відстані спостереження. Розглянути деякі факти та свідчення очевидців про невпізнані об’єкти на території України.
Об’єкт дослідження: Факти та свідчення очевидців про НЛО та інші незрозумілі об’єкти. Наука про НЛО та класифікація невідомих об’єктів.
Методи дослідження: Дослідити який загальний розвиток уфології в Україні; познайомитися з сучасними уфологічними організаціями що діють на території України; розглянути об’єкти НЛО за класифікацією Джозефа Аллена Хайнека; познайомитися з деякими фактами появи НЛО на території України та світу.
Висновки: В перші роки незалежності громадський інтерес до феномену НЛО і ААЯ був у занепаді, але аж ніяк не був викорінений з суспільної свідомості.
Перше зареєстроване повідомлення про НЛО, як правило, відносять до 1947 р., пілотом К. Арнольд (США), що помітив групу дископодібних об'єктів, які промчали повз його літак. За класифікацією Хайнека виокремлюють «ближні» й «дальні» контакти спостерігачів НЛО. «Дальні» контакти, в свою чергу, поділяються на «нічні вогні», «денні диски» й «радарно-візуальні спостереження», а «ближні» - на контакти І, II і III типу.
По Україні в нас найчастіше очевидці розповідають, що бачили невпізнані об’єкти в небі, коли сонце сідало. Часто літаючі кораблі неземного походження з’являються біля аеропортів та в полях. Проте вони рухаються з великим прискоренням та дивною траєкторією.
На жаль, фахових установ, які б займалися дослідженням неопізнаних літаючих об’єктів, в Україні фактично не існує. Скептично налаштовані астрономи продовжують стверджувати, що НЛО не існує. Точно нині можна сказати тільки одне: людству поки не вдалося ні підтвердити, ні спростувати теорію про існування інопланетян.
За підсумками конкурсу МАН Діана набрала 45 балів.