Понеділок, 23.12.2024, 03:41
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

 

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПСИХОЛОГА - /PSICH/socialnij_pedagog_dlja_sajtu..docx

Рекомендації вчителю щодо досягнення дисципліни на уроці - /PSICH/rekomendacii_vchitelju_shhodo_dosjagnennja_discipl.docx

План заходів щодо запобігання булінгу

/doc/buling.docx

/doc/plan_protidiji_bulingu-dodatok_1.docx

/doc/porjadok_reaguvannja.docx

/doc/procedura_podannja.docx

Корисна інформація

 

УВАГА!!! «Запобігання поширенню суїцидальних нахилів через мережу Інтернет»

Особливу стурбованість фахівців викликають небезпечні ігри, які поширюються Інтернетом, і які спонукають дітей та підлітків до скоєння суїциду. Такі групи є закритими та відкритими, і потрапити в них дуже легко.

     Модератори таких груп висилають підліткам різні завдання, останнім з яких є акт суїциду, а для нагнітання атмосфери депресії і безвиході у підлітків вони використовують цілий маніпуляційний набір: використовують потужні образи спокою ("море китів", "тихий дім", "150 зірок"), зокрема, постять гіпнотичні вірші, бляклі зображення, проводять нумерацію членів своїх груп і професійно нагнітають містицизм. У якийсь момент вказують підлітку несильно себе покалічити, найчастіше - вирізати лезом на руці якесь слово або номер. Доведення до самогубства тут називають "грою".

Для дітей молодшого шкільного віку була створена інша гра «Рожеві феї», яка також штовхає дітей на скоєння суїцидів, так як діти цього віку емоційно дуже вразливі та виконують те, що їм кажуть/пишуть, не говорячи про це з дорослими.

     «Море китів», «f57», «Тихий Дім» «Розбуди мене о 4.20» - усе це невелика частина груп смерті таких актуальних нині серед підлітків. Чому актуальних? Тому що це гра, і вона затягує.

     Чому саме кити? Кити одні з небагатьох ссавців, які усвідомлено йдуть на суїцид, викидаючись на скелі або на суходол. Можливо, саме тому цей морський гігант став символом групи смерті.

    Тільки приз у ній - смерть, а правила гри диктуються зовсім незнайомими людьми. Насправді, все геть далеко від веселих ігор - дітей просто залякують і шантажують.

  Сайтів, які пропагують дитячий суїцид дуже багато. Це – «Синій кит», «Біжи або помри», «Зникни на 24 години», «Розбуди мене о 4.20» та інші. Роботу цих сайтів поліцейські відстежують і блокують, проте лише їхніх зусиль замало. На жаль, до тенет цих ігор у 60 % випадків потрапляють, як не дивно, діти з благополучних сімей. І як стверджують психологи, відбувається це тому, що дорослі, зайняті роботою та вирішенням повсякденних питань, замало уваги приділяють дітям. Тому найголовніша порада дорослим – частіше спілкуватися з дітьми, цікавитися їхніми проблемами, планувати сімейний відпочинок, робити щось разом, адже саме самотність і втрачений контакт з батьками та друзями, бажання привернути увагу до себе та своїх проблем стають причиною трагедії.

     В першу чергу батькам потрібно звернути увагу на себе і поставити собі декілька запитань. Батьки можуть самі проаналізувати відносини з власною дитиною та зрозуміти де у них "дірки", задатись питанням, чому моя дитина може опинитися в цій групі. І вже після цього пробувати зрозуміти свою дитину, її стан, поведінку.

    Дуже важливо зараз для батьків зберігати тверезість мислення. Ми повинні розуміти, що створення ажіотажу навколо тієї теми теж не завжди добре, і що є ефект зараження, який може йти через ЗМІ. А батьки повинні звернути увагу на ті зміни, які відбуваються з їхніми дітьми. Зміна режиму дня дитини – це вже може бути невеликим сигналом.

    Втрата дитиною інтересу до життя, відчуженість від друзів, її самоізоляція також є важливими сигналами про небезпеку. Помітивши їх, батьки повинні довірливо поговорити з дитиною, а також звернутися до спеціалістів.  Діти та підлітки потребують, передусім, щирої уваги та цікавості їхнім життям. Жодними погрозами та тиском убезпечити дитину від цікавості "забороненими темами" не вийде. Окрім бесід про безпеку поведінки у соціальних мережах та ризик від розголошення персональної інформації, підліткам необхідна підтримка та довіра. Батькам треба вчитися розмовляти із власними дітьми і у разі труднощів не боятися звертатися по допомогу спеціалістів, які допоможуть це зробити.

Для того, щоб вберегти дитину від кібернасилля вкрай важливо навчити її правильному користуванню інтернетом, а також щоб не допустити потрапляння дітей у так звані «групи смерті», рекомендується:

1. батькам варто провести бесіди з дітьми щодо необхідних правил поведінки під час відвідування соціальних мереж. Дитині молодшого шкільного віку, підлітку необхідно роз’яснити небезпеку від розголошення власної персональної інформації – анкетних даних, місця проживання, навчання тощо;

2. ніколи не залишати дитину без уваги і прислухатися до її скарг та бажання обговорити якусь проблему;

3. стежити за поведінкою дитини і звертати увагу при зміні характеру поведінки (замкнутість, плаксивість, роздратування, агресія і т.д.), особливо при використанні електронних засобів спілкування;

4. створити власні (сімейні) правила поведінки онлайн, включаючи всіх членів сім'ї;

5. постійно пояснювати дитині, що ви не проти її користування інтернетом та мобільним телефоном, але в разі отримання ним повідомлень або дзвінків, які викликають у неї негативну реакцію, заохочуйте її повідомити вам про це;

6. створити електронну пошту і профіль в соціальних мережах разом з дитиною;

7. підтримувати контакт з дитиною онлайн, особливо в соціальних мережах, цікавитися вмістом її сторінок, дивитися, хто у неї в друзях, на які групи вона підписана, окрім реального довірливого спілкування;

8. звертати увагу на коло спілкування дитини (як реальне, так і віртуальне);

9. перевіряти шкіру дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення – з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита, метеликів;

10. намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;

11. обов’язково контролювати, які фото та відеофайли розміщені в гаджетах дитини;

12. Встановити функцію "батьківський контроль" на всіх гаджетах дитини;

13. вивчити і використовувати комп'ютерні програми і електронні додатки, які можуть допомогти в запобіганні кібернасиллю.

Пам’ятайте, любов – найкращий засіб виховання, а довірливі, дружні, турботливі взаємостосунки між вами та вашими дітьми – основа цієї любові!

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ, або ЯК СПІЛКУВАТИСЯ З ДІТЬМИ

Шановні батьки!

Спілкуючись зі свою дитиною, намагайтеся:

1. Бути послідовним. Не забороняйте дитині того, що ще вчора їй було дозволено.

2. Будьте ввічливою з дитиною. І тоді Ваша дитина засвоїть саме такий стиль спілкування.

3. Співпрацюйте з дитиною, а не керуйте нею. Ваші накази, різкі заборони демонструють неповажне ставлення до дитини, можуть спровокувати у неї прояви агресії.

4. Вводьте чітку систему заборон. Їх не повинно бути багато, і вони мають бути потрібні Вашій дитині для відчуття безпеки.

5. Формулюйте заборони стисло, конкретно. Краще сказати дитині: “Гаряче!”, “Високо!”, “Брудне!”, “Обережно!”, ніж “Не можна!”, “Відійти!”, “Не бери!”.

6. Встановіть певні правила у Вашій родині, дотримування яких допоможе уникнути великої кількості нотацій і заборон, а дитині – бути спокійнішою та більш впевненою.

7. Розширюйте поведінковий репертуар дитини. Для цього розповідайте їй, яким засобом можна вирішити різні проблеми. Демонструйте приклад різноманітних реакцій на події (як на позитивні, так і на негативні).

8. Застосовуйте під час спілкування з дитиною стислі, чіткі й зрозумілі для неї інструкції. Не захоплюйтеся нотаціями: скоріше з Ваших слів дитина зрозуміє лише те, що Ви незадовільні нею або навіть не любити її.

9. Застосовуючи покарання, намагайтеся не бути надмірно суворими і не принижуйте гідність малюка.

10. Будьте терплячими. Уникайте власних спалахів негативних емоцій у відповідь на незадовільну поведінку дитини.

11. Якомога частіше кажіть дитини про те, що Ви її любите.

 

 

 

 

 

 

АДАПТАЦІЯ ПЕРШОКЛАСНИКІВ ДО НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

                                                               

 

         ПСИХОЛОГ   Несолонської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Корисні сайти
  • Відділ освіти Новоград-Волинської рда
  • Новоград-Волиська районна державна адміністрація
  • Copyright MyCorp © 2024Хостинг від uCoz